Rozcestí

April 04, 2020

Trošku z jiného "soudku".

S Dominikem a Honzou jsme se potkali na křtu knihy v jedné kavárně.

Zaujali mě na "první dobrou" a domluvili jsme se na spolupráci.

Později se k nám připojil i kamarád textař Vlady Gryc a tento klip je výsledek naší spolupráce. Děkuji moc!

Natáčení probíhalo v kulturním domě Vincence Havla v Hradci nad Moravicí.

Hudba : Dominik Fajkus

Piano : Dominik Fajkus

Violoncello : Jan Hanousek

Zpěv : Tanja

Kamera : Roman Mrázek

Střih : Roman Mrázek

Text : Vlady Gryc

Mix:  Daniel Skrašek

Premiéra nového klipu - KŘÍŽOVÁ CESTA

February 18, 2020

Novinka od legendární rockové dračice TANJI.

Videoklip z dílny Vladimíra Jaškeho za asistence Honzy Štefánika.

TANJA si vyzkoušela jaké to je sedět za volantem pořádného kamionu.

Bohemian Metal Rhapsody míří na Ostravu v plamenech

May 28, 2019

Ambiciózní projekt BOHEMIAN METAL RHAPSODY završuje letošní sestavu festivalu Ostrava v plamenech. Rapsodie se představí v nové nabušené sestavě, ve které se kloubí dravé mládí se zkušeností ostřílených mazáků. Těšit se můžete například na zpěvačku TANJU, Izziho z DOGY nebo Viktorii Surmøvou (SURMATA), Silvii "Blackwish" Chrudinovou (ONA), Petra Kutheila (ex-VOTCHI) a další...

Zároveň nedávno vyšlo debutní DVD (10. 5. 2019)
které se jmenuje "Episode: Cosmos, part I".
Vychází ve výpravném DVD digipacku s luxusní grafikou.
Obsahuje 12 live pecek z festivalu Ostrava v plamenech, 3 videoklipy, dokument, fotogalerii, celková stopáž je cca 1,5 hodiny.
DVD můžete objednávat na eshopu Citronů nebo koupit přímo na koncertech.

CITRON E-SHOP
 

Premiéra nového klipu Stín

January 08, 2019

Tanja má pro své fanoušky nachystaný novoroční dárek.

Novinkový klip „STÍN“ bude mít svou  premiéru ve středu, 9. ledna

v Made in Czechoslovakia. (19-20hod)

 

TV REBEL

Dnes vyšlo rockové dračici TANJI nové EP STÍN!

June 14, 2018

Minialbum obsahuje tyto skladby a je to vlastně malá ochutnávka před vydáním nové studiovky:
STÍN – zbrusu nová píseň.
MÁ ZPOVĚĎ – z desky Citron Rebelie Rebelů
POJĎ A HÁDEJ – zbrusu nová píseň
ZADRŽ TEN ČAS – remake z první sólo desky Tanji
NAD HLAVOU LÉTÁ ROKENROL –“live” remake z první sólo desky Tanji

Zcela nové písničky s letitými hity Tanja představí na festivalu Masters of Rock

a také na řadě dalších letních festivalů!

Nyní už je možné EP zakoupit na shopu:

 

www.citron-eshop.webnode.cz/products/ep-tanja-stin/

 

Tanja je nyní na letním turné - “Jsem posedlá Tour 2018”

19. 5. Písek - Magmafest
25. 5. Pasohlávky – Euro Bike Fest
16. 6. Rousínov - RousFest
16. 6. Petřvald - Letní Otvírák
13. 7. Vizovice - Masters of Rock
15. 7. Hranice - Hranické, kulturní léto
4. 8. Nikolčice - Motonálet
11. 8. Jihlava – Magmafest
17. 8. Vizovice - Trnkobraní
25. 8. Velké Pavlovice - Vinohraní
1. 9. Zašová - Slavnosti obce

Jsem posedlá TOUR 2018

May 21, 2018

Rocková dračice je zpět! Chystá již druhé EP před vydáním nového studiového alba

a vyráží na letní turné JSEM POSEDLÁ TOUR 2018

Nové EP nese název STÍN a bude v prodeji od 15.6.2018

Premiéra „Schoulené“

December 27, 2017

CITRON pro své fanoušky nachystal novoroční dárek.

Rebelové, vánočky už jsou za náma, CITRON však pro vás má jeden novoroční dárek. Nový klip, pro který z alba „Rebelie rebelů“ vybral „Schoulenou“. A volba je to logická, tahle podmanivá balada se stala mezi fanoušky nejžádanější, a přirozeně se tak zařadila po bok skvostů jako je „Už couvám“ nebo Láďova kreysoní „Vzdálená“.

A klip ke „Schoulené“ se skutečně povedl. Premiéra ve středu, 3. ledna, v Made in Czechoslovakia.

 

TV REBEL

RECENZE: Tanja dává ochutnat z připravované dlouhohrající desky. Její aktuální tvorba zní mile a zároveň dravě

Jsem posedlá, zpívá Tanja v titulní skladbě jejího nového EP. Skladbě, kterou budete milovat, ale možná zároveň i nenávidět. Z hlavy ji totiž jen tak nevyženete. Nakonec budete mít pocit, že Tanja není posedlá, ale že naopak ona posedla vás...

Nutno hned na začátek zmínit, že Jsem posedlá není žádná novinka. Fanoušci Citronu ji znají již z EP Rebelie vol. 1, na kterém zcela možná patřila k absolutnímu vrcholu, což je ale samozřejmě ryze subjektivní dojem. Na aktuálním EP, které nese název podle tohoto hitu, se skladba nachází v novém hávu. Má lepší zvuk, je nadýchanější, obohacená o orchestrace, avšak původní verze se drala pod kůži o něco více (alespoň autorovi těchto řádků), za což nejspíš mohly výrazné akustické kytary. Tak či tak, je to skutečně moc milá pecka, která se bude Tanje na plánované dlouhohrající desce těžce překonávat.

Dalším songem, který na EP prošel resuscitací, je dávný vypalovák Pár přání. V tomto případě to dopadlo dle očekávání podstatně lépe. Tanja neměla na svém debutu z roku 1988 příliš štěstí na kvalitní zvuk, a tak si konečně můžeme tuto skvělou skladbu vychutnat v maximální kvalitě. Ani po letech neztratila nic ze své dravosti, což platí celkově i o vokálu hlavní principálky.

Podstatně větší pozornost je ale věnována trojici nových skladeb, které nastiňují, jak bude Tanji blížící se deska znít. Pokud se udrží laťka tohoto EP, mají se fanoušci bezesporu na co těšit. Úvodní Jen si se mnou hraj je jednoduchá, avšak plně funkční hitovka, která nepostrádá tah na branku. Následující Křížová cesta je pravděpodobně vrcholem tohoto trojlístku. Hymnická záležitost, ve které rezonuje Citron z období alba Vypusťte psy. Skvělý song. Ve třetí Hymna pro štěstí se hraje na baladičtější strunu, avšak v tomto případě jde laťka přece jenom výrazněji dolů. Píseň obsahuje několik pěkných momentů, ale jako celek spíše nefunguje, respektive působí příliš vlezle.

Kromě basové kytary, kterou obsluhuje Radim Pařízek junior, se na desce podíleli muzikanti aktuální sestavy Citronu. Právě klasický Citron z EP chvílemi dýchá poměrně dost, rukopis Radima Pařízka je na tomto materiálu zřejmý.

Potěšující je i perfektní zvuk, který pokračuje v tradici novodobého Citronu. Méně chvály ale pak zaslouží grafika CD, respektive samotný obal, který působí mdle. Škoda, být na titulce třeba fotka ze strany 3, byl by to jiný oheň. Hlavní však je, že oheň má Tanja stále v sobě. V době, kdy již dávno pozice vyklidily zpěvačky jako Zuzana Fenglová či Simona Křtěnová, je takto agresivní ženský metalový vokál na naší scéně opět něčím takřka ojedinělým.

Takže resumé? Příjemné EP, kde se na žádné vysoké umění nehraje, naopak je cílem, aby se posluchač bavil. A to se daří. Určitě fajnová ochutnávka před hlavním chodem.

 

Napsal Václav Votruba | Foto tanja.wbs.cz

sobota, 22. dubna 2017, 11:41

Novinkové EP

Rocková dračice Tanja se po letech účinkování s legendární kapelou Citron hlásí o slovo s vlastním novým materiálem. Poté, co odzpívala několik úspěšných turné zpočátku coby host a posléze už jako stálý člen Citronu, pro své fanoušky nyní připravila nové sólové EP nazvané Jsem posedlá… Minialbum obsahuje tři zbrusu nové skladby a dvě starší, natočené v moderním hávu. Na nahrávce se podíleli, stejně jako tomu bývalo v minulosti zvykem, muzikanti Citronu a Tanja. Na jarním turné Souboj Rebelů tudíž představí nejen nové písně, ale také svou kapelu. Zvuk a recording zajistili Djordje Erič a Petr Slezák ve studiu Citron, o mix a mastering se postaral Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween).

Nové EP Tanja je tak vlastně ochutnávkou regulérní desky, kterou plánuje Tanja vydat v dohledné době. Doposud měl Citron vždy předkapely, ale během turné Souboj Rebelů Radegast Tour 2017 nyní Tanja dostala možnost vystoupit sama se svým koncertním programem. Autorsky i muzikantsky se na připravovaném CD podílejí všichni muzikanti její kapely. Nyní na EP si můžete poslechnout skladby Radima Pařízka, jeho syna Radima juniora a jednu píseň si otextovala Tanja sama. Nicméně bez podpory a usilovné práce všech muzikantů z kapely, by tento projekt asi jen tak nevznikl. Nemalý podíl na tomto EP má Radim Pařízek junior, který dodal svým cítěním celé věci mladistvý drive, Pavel Hanus, který nešetřil svoje prsty, struny kytary, ale ani svůj hlas, stejně jako George Erič a Roland Grapow, kteří strávili nad písničkami u mixážního pultu i s kytarou dny a bezesné noci. Samozřejmě nechyběl se svými bicími, pevnými nervy a radami vizionář a lídr projektu Radim Pařízek.

EP Tanja – Jsem posedlá…
Jen si se mnou hraj (Radim Pařízek junior / Tanja)
Křížová cesta (Radim Pařízek)
Hymna pro štěstí (Radim Pařízek)
Pár přání (Radim Pařízek / Jaroslav Šprongl)
Jsem posedlá (Radim Pařízek)

 

Text: M. Vašák

Please reload

Novinky ...